O systému

Zeder nepustí...

ZEDER se montuje natrvalo na tyč řízení, která se při montáži nepoškodí. Po namontování systému ZEDER řídící jednotka při diagnostice nezaznamená žádný zásah ani chybu na vozidle. Systém ZEDER doporučuje ministerstvo vnitra a dopravy mnohých států, ve kterých se ZEDER montuje už dlouhodobě.
Díky celé řadě neúspěšných pokusů o ukradení vozidla získal ZEDER mezi jinými mechanickými zabezpečovacími systémy skutečně výjmečné postavení.


Proč právě systém ZEDER?

Největší překážkou pro zloděje vozidel je zablokovaný volant s vytočenými koly – vozidlo se v tu chvíli nedá odtáhnout na laně a nedá se s ním odjet po případném úspěšném nastartování. Proto je důležité vždy při zamknutí volantu systémem ZEDER vytočit kola do krajní polohy.

Kromě mechanického zabezpečení volantu systém ZEDER znemožní i samotné nastartování vozidla.

ZEDER sa obsluhuje velmi jednoduše, manipulace vyžaduje jen několik sekund.

klice zamku
zamek

Klíč ZEDER se odlišuje od běžných klíčů

Vstup do vložky je zkonstruovaný tak, že kromě speciálního dutého klíče vyvinutého jen pro systém ZEDER, se do něj nedostane nic jiného (ani šroubovák, vrták nebo tzv. lámač).

Neúčinný je dokonce i tekutý dusík. Při pokusu ZEDER zmrazit se otočný mechanismus poškodil tak, že tyč řízení se po použití klíče ani po silných úderech neuvolnila.

Je-li volant v zamknuté poloze, nedá se odmontovat airbag, protože není přístup ke šroubům. Jakýkoliv násilný pokus o překonání systému ZEDER vede k poškození jiných častí vozidla.
Například při pokusu o ukradení Audi se poškodilo uchycení volantu, čep systému ZEDER vydržel a tyč řízení zůstala zablokovaná.

ZEDER pro každého?

ZEDER se dá namontovat prakticky do jakéhokoliv vozidla. Kromě lehkého přístupu pod volantem je i estetický – téměř není vidět a proto neruší vzhled interiéru.

Dá se říct, že žádný systém není nepřekonatelný. I kdyby, auto se vždy dá naložit. TO JE PRAVDA. Ale když vedle sebe stojí více podobných vozidel, pachatelé ZEDER raději vynechají. Měli by s ním zbytečnou práci.

Systém ZEDER získal více významných mezinárodních ocenění a certifikátů bezpečnosti platných pro celou Evropskou unii.

Mimořádná pozornost byla věnovaná bezpečnosti cestujících. Tyč řízení se po dobu jízdy nemůže zamknout, ani zablokovat. Tento rozhodující moment hlídá elektronicko-mechanické pojistné prvky. Systém ZEDER je tak účinně zabezpečený. Dokazují to certifikáty EU a potvrzení o bezpečnosti zkušebny motorových vozidel, které ZEDER získal.

telo zamek
stelo zamek

Proč ZEDER odrazuje krást?

Aby pachatel mohl ukrást vozidlo zabezpečené systémem ZEDER, musel by vytrhnout airbag, odmontovat volant, všechny plasty, kabeláž, odstranit šrouby zalité tekutým kovem, vymontovat celou tyč řízení, zpátky namontovat novou a všechno vrátit zase do původního stavu – to je práce na několik hodin v servise, ne na ulici. A to odradí jakéhokoliv zručného pachatele. Jiný způsob demontáže tyče řízení totiž neexistuje. Rádi Vás o tom přesvědčíme.

V případě, že uvažujete o zabezpečení vozidla, informujte se i o našem systému a až tehdy se rozhodnete, protože ti, kteří ZEDER živě viděli, už bez něj neodjeli!

certifikat